Produkcja Frontów meblowych na zlecenie

Fronty wytwarzane są z najlepszych dostępnych na rynku materiałów.

SPAJANIE FORNIRU

Produkujemy formatki z oklein  naturalnych i modyfikowanych o grubościach od 0,6 mm do 2,5 mm.
Spajanie fornirów odbywa się w oparciu o jedną z dwóch technologii:

  • Spajanie stykowe – oparte jest na technologii stykowego łączenia oklein. Zaletą tej technologii jest wyższa odporność na wysokie temperatury, którym poddawany jest materiał w procesie okleinowania. Spoina łączy okleiny na całej długości, a nie  punktowo. Końce formatek zabezpieczone są specjalną żyłką.
  • Spajanie za pomocą żyłki – żyłka nakładana jest z lewej strony materiału, dzięki czemu jest całkowicie niewidoczna, a fornir po zaokleinowaniu nie wymaga zeszlifowania taśmy.

Fornir może być łączony na różne sposoby:

  1. Tradycyjnie – podczas łączenia oklein, odwraca się co drugi fornir i łączy przeciwne krawędzie. Uzyskuje się wówczas lustrzany efekt.
  2. Prawa-prawa: podczas łączenia forniru nie odwracamy go, ale łączymy wszystkie kawałki w tej samej kolejności. Najczęściej łączy się w ten sposób fornir prosto słoisty (fryzę), aby uzyskać powtarzalny efekt na całej powierzchni.
  3. Efekt klejonki – fornir połączony jest z wąskich pasków ułożonych w przypadkowej kolejności – poszczególne kawałki mają różne usłojenie, mogą sie również różnić kolorystycznie .Takie połączenie forniru imituje klejonkę.
  4. Intarsja, łączenie ćwiartek, efekt cegły – fornir łączony jest w różnych konfiguracjach – łączenie ćwiartek, skośne, układ typu szachownica czy cegła oraz różnego rodzaju wstawki (także z innych gatunków oklein) z dowolnym kierunkiem przebiegu usłojenia.
Close Menu

Formularz Zamówienia